Date:Nisan 27, 2017

2. Biruni Kariyer Günleri’ne İlgi Büyüktü

Bu sene ikincisini düzenlediğimiz “Biruni Kariyer Günleri”‘ne ilgi yine hat safhataydı. 25’ten fazla hastane, okul ve firmanın katılım sağladığı etkinliğimizin ilk gününde öğrencilerimiz ve mezunlarımız iş başvurusu yaptılar, ikinci gününde ise olumlu değerlendirilen öğrencilerimiz ve mezunlarımız istihdam edilmek üzere işveren hastane ve kurumlar tarafından mülakata davet edildiler.
Aynı zamanda sektörün lider isimleri, öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlamak amacıyla seminerler düzenlenlediler.
Kariyer Günlerinde konuşma yapan rektörümüz sayın Prof. Dr. Adnan Yüksel “Biz üç yıllık bir üniversiteyiz. ikinci kariyer günleri programımızı gerçekleştirdik. Bu işe önem veriyoruz çünkü öğrencilerimiz mezun olmadan önce iş hayatını biran önce öğrensinler istiyoruz. Sağlık, günümüzde çok hızlı ilerliyor. Bu anlamda devamlı yenilikler oluyor.
Bu tür etkinliklerle, sektörle öğrencileri bir araya getirerek öğrenci ve mezunlara en iyi eğitimi verdikten sonra işe yerleşmeleri konusunda da her türlü desteği sağlıyoruz.”
 
Kariyer Merkezi müdürümüz Öğr. Gör. Lütfiye Karcıoğlu Batur ise konuşmasında, öğrencilerimizin her daim yanlarında oldukları gibi mezuniyetlerinden sonra da yanlarında olduklarını belirtip, öğrencilerimizi mezuniyet sonrası eğitim programlarıyla bilgilerini güncellemeleri, kariyer günlerinde ise iş bulmalarına yardımcı olmaları ve iş yaşamı ile ilgili detayları öğrenmeleri için davet ettiklerini vurguladı.