Biruni Üniversitesi Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezunlarının kendi ilgi, becerilerine uygun kariyer planlamalarını yapmaları ve üniversitede edindikleri birikimlerini,  donanımlarını kullanabilecekleri işlere yönlendirmekte yardımcı olmaktadır.

Merkezimiz, sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu eğitim kalitesi yüksek güncel bilgilerle donanmış, genç, dinamik, yaratıcı iş gücüne kolayca erişim sağlarken, öğrenci ve mezunlarının ise tam-yarı zamanlı, proje bazlı, serbest zamanlı iş olanaklarından istifade etmesini sağlamaktadır.

Faaliyetlerimiz, üniversitemizde öğrencinin üniversiteye kayıt yaptırdığı anda başlayan bir süreçtir. Bu doğrultuda;

  • Her öğrenciyle tek tek ilgilenmekte kariyerlerine yön verebilmeleri adına danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.
  • Hastanelerin ve sağlık sektöründeki bir çok firmanın insan kaynakları yetkililerinin okula gelerek iş hayatını ve işe alım kriterlerini anlattıklarını, kurumları hakkında bilgi verdikleri Kariyer Günleri düzenlenmektedir.
  • Hastanelerin ve sağlık sektöründeki firmaların üniversitemize gelip stand açarak öğrencilerimizle birebir tanışma fırsatı bulduğu fuarlar düzenlenmektedir. Kariyer fuarlarında hastane ve firmalar iş ve staj başvurusu almaktadır. Kendi bünyelerinde uygun pozisyonlara yerleştirmeler yapmaktadır.
  • Kariyer Günleri kapsamında sektörün lider isimleri özgeçmiş yazma, mülakat teknikleri konularında öğrencilerimize seminerler verilmektedir.
  • Eleman arayışı olan hastaneler ve kurumlar için merkezimiz, uygun olabilecek mezunların özgeçmişlerini süzmekte ve firmalara bildirmektedir. Kurumların yayınlamak istediği iş ilanlarını sosyal medya ve mail yoluyla duyurulmaktadır.

 

 Öğr. Gör. Lutfiye KARCIOĞLU BATUR

       Kariyer Merkezi Müdürü